Firma FRANSPOL z siedzibą w Warszawie została założona w 1998 roku. Reprezentujemy renomowanych producentów zachodnich oferujących za naszym pośrednictwem produkty oraz usługi dla przemysłu. Nazwa FRANSPOL nawiązuje do dominującego udziału w naszej działalności producentów francuskich i francuskojęzycznych.

Naszym celem jest zaopatrywanie przemysłu krajowego w niezbędne surowce i maszyny o najwyższych parametrach, których z różnych przyczyn nie wytwarza się w Polsce. Gwarancją profesjonalizmu naszych działań jest wieloletnie doświadczenie handlowe, techniczne i językowe.

FRANSPOL
ul. Okrętowa 18
01-309 Warszawa
POLSKA

tel. +48 22 664 40 33
fax: +48 22 665 96 22

contact-form

Barwniki naturalne Grès de Thiviers

Na terenie Polski jesteśmy wyłącznym przedstawicielem francuskiej firmy ABCesar, która jest jedynym na świecie producentem naturalnych barwników dla ceramiki.

Najczęstszym powodem do zastosowania barwników Grès de Thiviers w ceramice jest ich zdolność do barwienia masy gresowej na kolor czerwony. Dzięki stabilności kolorymetrycznej barwnika w procesie produkcji płytki gresowej osiągany jest ciepły czerwony kolor płytek. Jest to bezpośrednia zasługa szczególnej charakterystyki mineralogicznej i strukturalnej barwnika. Warto wiedzieć, że oferowany barwnik mineralny pozostaje przy tym wyraźnie tańszy od barwników syntetycznych.

66634e_f74a0022ea4a87e0c877ac843e356557.png_srz_p_1010_385_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srz

Grès de Thiviers ma postać proszku w kolorach ochry i jest dodawany do masy ceramicznej najczęściej w udziale od 2 do 9%, dając po wypale kolory różowoczerwone po wypale. Zasadniczo skład chemiczny oferowanego barwnika to – w zależności od wybranej specyfikacji – w 85/90% kwarc (SiO2), a w 10/15% tlenek żelaza (Fe2O3) w formie Goethytu (FeO (OH)).

Grès de Thiviers, jak każdy surowiec naturalny, wymaga od producenta szczególnego wysiłku, aby zapewnić najwyższą jednorodność i stabilność jakościową. W ostatnich latach nowy właściciel firmy podjął szereg inwestycji, aby proces wydobycia surowca, kontrola jakości oraz szczegółowe badania dały w rezultacie jednorodny produkt, który może być bezpiecznie stosowany przez najbardziej wymagających klientów. W rezultacie mamy pewność, że każda partia i każde opakowanie wybranego gatunku Grès de Thiviers zawiera barwnik o tych samych właściwościach i takim samym odcieniu.

Więcej pod: www.abcesar.com