Firma FRANSPOL z siedzibą w Warszawie została założona w 1998 roku. Reprezentujemy renomowanych producentów zachodnich oferujących za naszym pośrednictwem produkty oraz usługi dla przemysłu. Nazwa FRANSPOL nawiązuje do dominującego udziału w naszej działalności producentów francuskich i francuskojęzycznych.

Naszym celem jest zaopatrywanie przemysłu krajowego w niezbędne surowce i maszyny o najwyższych parametrach, których z różnych przyczyn nie wytwarza się w Polsce. Gwarancją profesjonalizmu naszych działań jest wieloletnie doświadczenie handlowe, techniczne i językowe.

FRANSPOL
ul. Okrętowa 18
01-309 Warszawa
POLSKA

tel. +48 22 664 40 33
fax: +48 22 665 96 22

contact-form

Najwyższej jakości surowce do produkcji ceramicznej

Od 15 lat uczestniczymy w dostarczaniu najwyższej jakości surowców do produkcji ceramiki. Jako wyłączny na terenie Polski agent handlowy Imerys Ceramics oferujemy glinki, kaoliny, skalenie, szamot, talk i inne surowce mineralne skrojone na miarę potrzeb wymagających producentów. Nasz obszar działania obejmuje producentów płytek ceramicznych, porcelany sanitarnej, a także szkliw, fryt oraz angob. Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku umożliwiło nam logistyczne dopracowanie dostaw różnymi metodami: drogami kołowymi, kolejowymi i morskimi.

Imerys Ceramics, posiadając kopalnie i zakłady przeróbcze na całym świecie, pozostaje wiodącym dostawcą surowców mineralnymi dla ceramiki.

img4

Warto wiedzieć, że Imerys Ceramics to:

  • Największy na świecie dostawca surowców i mas ceramicznych w przemyśle porcelany stołowej;
  • Drugi światowy dostawca kaolinów do produkcji włókien szklanych;
  • Drugi na świecie dostawca talku do produkcji katalizatorów oraz filtrów cząstek stałych;
  • Największy w Europie dostawca kaolinów dla porcelany stołowej;
  • Największy w Europie dostawca surowców mineralnych i mas ceramicznych dla porcelany;
  • Największy w Europie dostawca kwarcu dla elektrometalurgii;
  • Drugi w Europie dostawca surowców do produkcji płytek ceramicznych.

Nasi klienci mogą liczyć na wsparcie techniczne przy rozwiązywaniu bieżących problemów technologicznych oraz przy wdrażaniu nowych projektów. Pomoc ta realizowana jest poprzez zagraniczne laboratoria Imerysa oraz wizyty wykwalifikowanych ceramików w zakładzie klienta.

Link do Imerys-Ceramics: www.imerys-ceramics.com